Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Trakų skyrius

Rinkiminis „poker face" jaunimui

Trakų kraštas ypatingas unikalia gamta ir architektūros paveldu, tačiau prie viso to sava ranka prisiliečia kiekvienas iš mūsų. Nepaslaptis, jog šie metai baigiasi su viltimi pakeisti požiūrį į vietinę politiką, skirti daugiau dėmesio įsisenėjusioms vietos problemoms ir paskatinti naujus jaunus politikus įsitraukti į tokius viešosios politikos procesus. Politinė kampanija jau prasidėjo, o jus ar teiravotės, kiek gretimo kiemo jaunuolių jau rezervuota šiems rinkimams? O gal girdėjote, kokius jie portfelius matuojasi, kokiomis lizinginėmis svajonėmis gyvena, apie kokias politines madas galvoja?

Savu laiku buvo toks lyderis, kuris matavo savo kiemus SEL grupėje. Laikai nesikeičia: kiemai suskirstyti ir dabar. Kiekvienas vasario mėnesį turės savo kiemą ir džiaugsis net pikčiausiu kaimynu. Gerbiamas skaitytojau, jus tikriausiai sakysite, kad tai stebuklas, jog šiemet jaunimas domisi politika. Jaunimui, matyt, užtenka pažadų, kad tai gali būti unikalus tramplynas į šlovę ir populiarumą. Tik tokiuose pažaduose pamirštama pabrėžti, jog darbo čia reikės įdėti daug.

Jaunimas arba jaunimo organizacijos politikoje turėtų būti bene aktyviausia pilietinės visuomenės dalis, kuriai leistinos didelės jaunystės ambicijos, stebuklingai lemiančios kardinalius pasikeitimus. Tačiau politika nuobodi ir ne kiekvienas bičiulis jaunimietis tokį kietą riešutą ryžtasi gliaudyti, nes vis kažko trūksta- tai nešiojamojo kompiuterio, tai naujutėlaičio BMW, o kai visa tai gauni iš tėvų, tuomet svarbiausia turėti daug laisvo laiko. Būna tokių jaunuolių, kuriems biurokratijos koridoriai lyg mėgstamiausi kryžiažodžiai ar facebook platybės. Kasdien čia reikia socializuotis, o vakare tyliai apžvelgt darbotvarkę su nuolaidžia šypsena lūpose, kiek daug nuveikta internetinėje platybėje. Juk net pats popiežius Jonas XXIII ragina kurti socialinės minties centrus! Tai madinga!

Šiandien savivaldybių ir net valstybių veiklos koordinacija yra labiau orientuota į galios, o ne į solidarumo pusiausvyros ieškojimą, todėl palieka vietos nelygybėms, mažų ekonominių ir finansinių grupių dominavimui, kuris įtakoja politiką neigiamai paveikiant visų bendrąjį gėrį. Gerbūvio mieste dar ilgai neturėsime, jei nepradėsime jo kurti pirmiausia nuo savo kiemo. Situacija miestuose ir kaimo vietovėse labai skiriasi, todėl verta pasinaudoti kai kurių Vakarų Europos valstybių patirtimi ir nebijoti savivaldos institucinių modelių įvairovės. Jaunimas turėtų rodyti pilietinę iniciatyvą tokių projektų inicijavimui ir įgyvendinimui.

O jaunimui, verta pastebėti, yra sudarytos vienodos sąlygos tapti protingais ir besidominčiais ne tik automobilių „tiuningu" arba naujausiomis drabužių madomis, tačiau ir politika, socialinėmis problemomis, menais. Dabar svarbiausia - tos sąlygos sudaromos ne pačios valstybės ar politinių partijų, o mokyklų, nevyriausybinių- visuomeninių organizacijų, televizijos laidų, išsilavinusių žmonių, kuriems svarbi mokslo sąvoka ir „darbas iš idėjos", „jaunimo lavinimas". Partijos turėtų atkreipti dėmesį į šią ateities perspektyvą, nepriklausomai nuo to, kokiais partiniais principais vadovaujasi ir kaip vadinasi.

Šiemet sunku bus išsirinkti, nes jaunimo tikrai bus daug. Matyt dėl to, jog taip galima greitai šokti nuo žagrės ant Vienos valso parketo, tačiau ar toks domėjimasis taps ilgalaikis, nežinia... Galbūt kaip ir kaskart gatvėmis, lyg pamazgos viduramžiais, liesis apkalbos, liesis keiksmai savo bendrapartiniams ir visiems tiems, kuriems pasisekė sužaisti lemtingąją „poker face" partiją politiniame žaidime. O gal politinė mada pasikeis, nusimes dirbtinius kailinius ir derybų keliais eis tolyn. Tai bus puikus pradžiamokslis jaunimui išmokti vertinti žmogų, jo įsitikinimus, stebėti politinį procesą, kaupti patirties bagažą ateičiai.

Rožė

 

 

 

Nuorodos

 
 lsdjs
 

Balsavimas

Kaip vertinate naują tinklapio dizainą?

Labai gerai - 36.1%
Gerai - 13.1%
Patenkinamai - 18%
Blogai - 11.5%
Labai blogai - 19.7%
Neturiu nuomonės - 1.6%

Viso balsavo: 61
Balsavimas baigtas
JoomShaper